zmniejszają odbicia światła od powierzchni soczewki. Taką powłokę szczególnie zaleca się do pracy z komputerem oraz przy jeździe samochodem. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje nie tylko utrudniające widzenie światło odbite od wewnętrznej i zewnętrznej części soczewki, ale też poprawia jej przepuszczalność dla światła użytecznego, co poprawia poczucie kontrastu i intensywność postrzegania kolorów.
|
eliminują oślepiające odbicia światła (spolaryzowanego) i refleksy, a do oka dopuszczają tylko światło użyteczne dla oka. Dzięki temu poprawia się kontrast i komfort widzenia. Są szczególnie użyteczne dla kierowców (tylko w dzień), wędkarzy i narciarzy. Oprócz eliminowania oślepiających refleksów soczewki polaryzacyjne pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych.
|
zwiększają funkcjonalność soczewek i atrakcyjność wizualną. Chronią oczy w warunkach zwiększonego promieniowania słonecznego – widzialnego i ultrafioletowego. Eliminują olśnienia i łzawienia oczu, poprawiają postrzeganie przy prowadzeniu pojazdów, chronią siatkówkę i rogówkę przed poparzeniami.
|
pod wpływem intensywnego światła słonecznego ciemnieją, a po zmniejszeniu intensywności światła rozjaśniają się. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Powłoki z filtrem UV blokują szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.
|