Vogue powstał w 1973 roku pod tą samą nazwą co najbardziej prestiżowy magazyn mody. Twarzami kampanii reklamowych Vogue były słynne modelki m.in. Gisele Bundchen, Daria Werbowy. Twarzą marki od 2011 jest Kate Moss. Marka Vogue to czysta moda, fascynująca ucieczka od codziennej szarości i rutyny. Kolekcje okularów marki Vogue łączą w sobie szaleństwo lat 80-tych i stonowaną współczesną elegancję. Dzięki oryginalnemu designowi opraw i drobiazgowym dopracowaniu detali Vogue oferuje okulary idealne na każdą okazję. Dzięki dużej różnorodności kształtów i kolorów każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Ale nie tylko kobieta! W najnowszej kolekcji znajduje się także ciekawe modele męskie. Marka Vogue jest taka jak czasy w których żyjemy – nowoczesna, wszechstronna, łącząca w sobie rozrywkę i fantazję, elegancję i jakość.
Historia okularów Ray-Ban sięga 1937 roku. Wtedy to właśnie armia amerykańska zleciła firmie Bausch&Lomb wykonanie okularów przeciwsłonecznych dla amerykańskiej armii, a dokładniej rzecz ujmując, dla pilotów. Okulary, które wówczas powstały były to okulary bardzo lekkie, z zielonymi szkłami wykonanymi ze szkła mineralnego, które skutecznie filtrowały promienie podczerwone i UV. Były to okulary, które idealnie nadawały się dla pilotów. Jeśli chodzi o nazwę, to model ten jest znany od wtedy aż po dziś jako Ray-Ban Awiator, co wzięło się z ang. Ray – promień oraz Ban – blokada.
Po wykonaniu zlecenia dla armii sława marki Ray Ban sięgała coraz dalej, aż w 1952 roku wybuchł prawdziwy szał. Raymond Stegeman -projektant kultowych okularów Ray-Ban Wayfarer – wyczuł zbliżającą się modę na okulary w plastikowych oprawkach i zaprojektował wspomniany model okularów. Oprawki niezwykle proste, ale zarazem eleganckie i nadające ich użytkownikowi charakteru, podbiły serca ludzi na całym świecie. Do dziś uważa się, że Ray Ban Wayfarer są symbolem stylu w świecie mody. Ich zagorzałym fanem był prezydent USA – John F. Kennedy. Największą popularność przyniosło im jednak wykorzystanie w filmie „Blues Brothers”. Od tamtej pory okulary Ray-Ban Wayfarer cieszą się ogromną popularnością.
Wykorzystanie okularów tej marki w filmie „Śniadanie u Tiffanego” w latach 60. było strzałem w dziesiątkę. Jak na tamte czasy, ponad 50 modeli okularów jakie znajdowały się w katalogu marki, był to olbrzymi wybór, co dawało klientom poczucie rozpieszczania. Nie dziwi więc, że po emisji filmu, marka przeżywała prawdziwe oblężenie. Co więcej, okulary Ray-Ban sprzedawano w specjalnym etui chroniącym okulary przed uszkodzeniami, co zwiększało ich atrakcyjność.
W latach 70., sektor okularów zaczął rozwijać się w dwóch różnych kierunkach: okulary modne i sportowe, dlatego też marka Ray Ban wprowadziła na rynek nowe modele. Pojawiły się więc przeznaczone dla wspinaczy okulary górskie, które posiadały na soczewkach lustrzaną powłokę oraz boczne osłony. Wymienione elementy zapewniały odpowiednio ochronę oczu przed światłem odbitym od śniegu oraz ochronę przed wiatrem i światłem słonecznym wpadającym z boku.
Warto wiedzieć, że 2004 roku Ray-Ban rozpoczął współpracę z Formułą 1 jako partner zespołu Lucky Strike BAR Honda. Z kolei w 2007 roku marka Ray-Ban zaprezentowała plan słynnej ogólnoświatowej kampanii: NEVER HIDE. Kampania ta miała odświeżyć i uatrakcyjnić okulary Ray-Ban zwłaszcza wśród ludzi młodych. NEVER HIDE stało się hasłem kampanii o tej samej nazwie, gdyż skutecznie przedstawia ono sedno okularów Ray-Ban, czyli bycie w centrum uwagi, a nie ukrywanie się pod nimi. Co ciekawe marka RayBan wykorzystała w niej człowieka, który zgodził się wytatuować sobie na twarzy model okularów Wayfarer. Choć było to dość szokujące, to wywołało zamierzony skutek, a więc zwiększyło zainteresowanie marką. Kolejnym działaniem w ramach kampanii NEVER HIDE był marketing partyzancki. Marka postanowiła wykorzystać istniejące w przestrzeni miejskiej reklamy i inne nośniki promocji. Polegało to na przylepianiu papierowych okularów z napisem „NEVER HIDE” na nośnikach reklamy zewnętrznej np. tablicach reklamowych, zakładano również papierowe modele okularów na pomniki. Ważnym elementem guerilla było poczucie humoru. Zwłaszcza młodzi odbiorcy docenili akcje porównując ją do słynnej wąsatej Mony Lizy Duschampa.
Okulary powoli przestają wyglądać jak… okulary! Gabarytami przypominają bardziej gogle albo wyrośnięte binokle. Mogą nas chronić przed promieniami słonecznymi, ale na pewno nie przed spojrzeniami ludzi na ulicy! Dla oprawek przyszłości subtelność i dyskrecja nie istnieje. Produkty jakie prezentują nam kreatorzy są niebotycznie duże i przykuwają uwagę. Mogą nawet zakrywać całą głowę!
Takim przykładem jest „kask-o-kular” marki Mykita oraz projektanta Romaina Kremera. Dostępny w kolorze czerwonym i czarnym. W założeniu autorów kask ma chronić oczy jak i… umysł! Model Yuri Gagarin, nazwany na cześć rosyjskiego astronauty, znalazł sobie szybko fankę. Kogo? Oczywiście, że Lady GaGę! Artystka pojawiła się w nim na jednej z ulic Londynu...
Historia firmy Oakley sięga 1975 r. Od początku swego istnienia firma odrzuciła przeciętność, burząc granice między stylem, formą i funkcją, a produkty Oakley łamały wszelkie konwenanse. Firma Oakley zyskała ponad 600 światowych patentów w dziedzinie technologii i wzornictwa, które zawdzięcza niesłabnącemu zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów i tworzeniu rozwiązań
Od jakiegoś czasu firma jako jedyna wykorzystuje plutonit do produkcji soczewek. Jest to najczystszy materiał optyczny na świecie, ukazuje obraz rzeczywisty, co powoduje odpoczynek mięśni oka. Oprócz tego chroni przed urazami oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Inżynierowie poddają również swoje soczewki wielu testom - zarówno komputerowym jak i praktycznym. Jednym z nich jest m.in. uderzenie soczewki końcówką kija narciarskiego lub gałęzią podczas jazdy na rowerze. Produkty Oakley okazały się najtrwalsze w porównaniu z wiodącymi okularami innych marek.
W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się modele przeznaczone do użyku w różnych dyscyplinach sportu, ale także okulary casualowe czy też korekcyjne (również w modelach sportowych). W każdym modelu okularów dostępne są opcjonalnie soczewki z filtrem polaryzacyjnym (blokującym oślepiające świtało odbite np.: od śniegu czy asfaltu), powłoką irydową (tzw. „lustrzanka” zwiększająca kontrast widzenia), powłoką antystatyczną i hydrofobową (zapobiegającą osadzaniu się wody i kurzu) oraz soczewki fotochromatyczne (zmieniające zabarwienie w zależności od natężenia światła). Wszystkie te opcje dostępne są także w soczewkach korekcyjnych.
W produkcji opraw Oakley wykorzystuje takie materiały jak: tytan, stop metali C5, polimery i inne. Materiały te wytrzymują skrajne temperatury, nie zmieniają również kolorów pod wpływem słońca czy wilgoci. Są odporne na uderzenia, wodę i korozję oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Wszystkie oprawki stykają się z głową tylko w 3 punktach: za skroniami i na nosie. Gwarantuje to dopasowanie do każdego kształtu głowy, przy dużym komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Okulary nie opierają się na uszach i nie ściskają niepotrzebnie skroni.
Z okularów korzystali znani zawodnicy, m.in. Lance Armstrong (w specjalnej wersji Livestrong), Mark Cavendish, Cadel Evans czy też bracia Schleck.
Polaroid to marka, która jest światowym liderem w produkcji okularów słonecznych z polaryzacją.
Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne w 100% niwelują poziomo odbijające się światło, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniu i zmęczeniu oka, jak również nie powodują utraty kolorów, mrużenia oczu i bólów głowy.
Technologia termofuzyjna firmy Polaroid ustawia optymalnie zakrzywienie soczewki w fazie naginania. Wynikiem tego są nowe soczewki Ultrasight, z udoskonaloną wydajnością polaryzacyjną, z lepszą ostrością widzenia, która zapewnia odpoczynek oczom. Soczewki Ultrasight stosowane są jedynie w okularach przeciwsłonecznych produkowanych przez firmę Polaroid.
Soczewki Ultrasight zostały wytworzone wyłącznie dla okularów przeciwsłonecznych Polaroid i składają się z 9 funkcjonalnych warstw doskonale dopasowanych do siebie w celu uzyskania wysokiej jakości produktu optycznego, który jednocześnie zapewnia pełną ochronę i doskonałe widzenie.
Główną częścią składową 9 warstwowej soczewki jest filtr polaryzacyjny znajdujący się w samym środku soczewki.
Filtry zapewniające pełną ochronę przed promieniowaniem UV znajdują się w podwójnych warstwach po obu stronach soczewki. Zapobiegają one w 100% przenikaniu szkodliwych promieni UVA, UVB i UVC do oka. Na filtry UV zostają nałożone z obydwu stron warstwy utwardzające soczewkę, w ten sposób materiał soczewki jest lekki, elastyczny i odporny na uderzenia. Na końcu soczewka zostaje pokryta również z obydwu stron warstwą zapobiegającą zarysowaniom.
The New York Yankees jest popularną marką odzieży miejskiej szytej seryjnie. New York’s jest najbardziej znaną drużyną baseballową i jest częścią najważniejszej amerykańskiej Ligii baseballu – MBL od 150 lat. W MBL uczestniczy 30 drużyn. Każdy zespół ma swoją własną odrębną markę. Najbardziej znane stały się ikonami amerykańskiej mody. New York Yankees zajmuje czołową pozycję.
Słynne logo marki jest znaczkiem nadającym miejski szyk. Inicjały NYY są subtelnie zaznaczane na produktach tej marki. Logo jest wspaniałym wykończeniem największej jakości materiałów i eleganckich kolorów. Kolekcja skierowana jest głównie do płci męskiej, ale wiele modeli w ofercie jest uniwersalna i może zadowolić zarówno Panów jak i Panie. Detale czynią kolekcję NYY różnorodną. Zwracają uwagę monogramy o odmiennym kolorze czy dwukolorowe gumowe zauszniki. Wszystko to czyni że wybór oprawek jest duży i odważny.
Firma Roxy powstała w 1990 roku kiedy to firma Quiksilver zadecydowała się wypuścić linię damską. W roku 1993 powstało znane nam do tej pory logo firmy. Roxy zdobywało coraz to większą popularność. W 1995 roku do zestawu produktów sprzedawanych przez markę dołączyły damskie okulary Roxy i inne akcesoria. W roku 1996 firma została nominowana do nagrody "California Rising Star Award" za wzór doskonałości i innowacji.
Roxy od początku była marką kobiecą. Oferowano w niej autentyczne stroje do surfingu, łącznie z okularami przeciwsłonecznymi. Całą firmą kierowały kobiety, co było prawdziwą innowacją rynkową. Dało to świetne rezultaty, bowiem panie dopasowały sprzedawane i projektowane produkty do gustów kobiecych. Roxy sponsoruje dziś wiele imprez sportowych na całym świecie, w tym zwłaszcza surfing kobiecy.
Firma ma w swoim asortymencie okulary przeciwsłoneczne, ze 100% ochroną UV. Mają filtr UV kategorii 3, który chroni oczy użytkowników przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Okulary są wykonane z twardego poliwęglanu, który chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Okulary Roxy w naszym sklepie
Historia Marki Quiksilver
Firma Quiksilver powstała w 1969 roku w Australii, założyło ją dwóch surferów. Logo firmy przedstawia rosnącą falę i pokrytą śniegiem górę - symbole które reprezentują główne zainteresowania marki: aktywny sport, związek z przyrodą i światową jakość. Wywodząca się prosto z plaży i miłości do surfingu firma z czasem rozszerzyła swoją działalność na podobne style życia - gdzie moda i funkcjonalność łączy się z wysokimi standardami i potrzebami aktywnych ludzi.
Dziś Quiksliver jest globalną marką kojarzoną z klimatem sportów surf/board i szeroko pojętym lifestyle - bazującej na autentycznej pasji, połączeniu ze środowiskiem swoich odbiorców i kojarzeniu z wysoką jakością. Zawodnicy teamu Quiksilver są bardzo ważnym ogniwem w procesie tworzenia kolekcji. Najlepsi na świecie surferzy począwszy od samego Kelly Slater, Dane'a Reynoldsa czy Jeremiego Floresa, przez deskorolkowca Javiera Mendizibala aż do snowboardowej gwiazdy jaką jest Jouri Podlatchikov.
W ofercie firmy znajdziemy zarówno okulary korekcyjne jak i przeciwsłoneczne, które posiadają 100% UV Sun Protection, a soczewki są najwyższej jakości gwarantowanej przez firmę Carl Zeiss Visio.