loadingimg

Wczytuję dane...

Subskrypcja

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:

Wypełnij ankietę!

Wypełnij ankietę!

Pomagamy

TęczaAkcja Okuliści dla Afryki

Bestsellery

ETUI/Futerał do okularów
Cena:9,90 PLN
Wysyłka gratis! przy zamówieniu powyżej 161 zł
Badanie wzroku - Katowice

Badanie wzroku możesz wykonać w następujących miastach:

- Katowice

Zastanawiasz się czy zacząć nosić soczewko kontaktowe? Tylko teraz przyjdź do jednego z Naszych gabinetów na bezpłatne badanie pod kątem doboru soczewek a dostaniesz parę soczewek GRATIS! Już teraz zapisz się na badanie.

Pierwsza wizyta u Specjalisty – jak wygląda i czego się spodziewać?  Jeżeli chcesz nosić soczewki kontaktowe, musisz koniecznie udać się do specjalisty, który przeprowadzi badanie okulistyczne i dopasuje Ci soczewki. Dopasowanie soczewek kontaktowych trwa zazwyczaj nieco dłużej niż zwykłe badanie okulistyczne, dlatego też należy zarezerwować sobie więcej czasu. Jeżeli będziesz umawiać się na badanie ważne jest abyś poinformował/a, że celem Twojej wizyty jest dobór soczewek kontaktowych. A jak wygląda wizyta:

1. NAJPIERW PARĘ PYTAŃ

Specjalista może zapytać się Ciebie :

  • o ogólny stan Twojego zdrowia i Twoich oczu.
  • o to dlaczego chcesz nosić soczewki kontaktowe?
  • czy chcesz lepiej widzieć z bliska, czy z daleka?
  • czy chcesz może chce tylko zmienić kolor swoich oczu?
  • Twoje potrzeby dotyczące stylu życia i wymagań wzrokowych?

To, co powiesz, będzie stanowiło dla okulisty/optometrysty cenną wskazówkę, w jakim kierunku powinien poprowadzić dalsze badanie oraz jakie soczewki powinien zarekomendować.

2. BADANIE WSTĘPNE

Składa się z kilku elementów:

- najpierw specjalista wykona kilka testów mających na celu ustalenie stanu zdrowia Twoich oczu oraz ostrości wzroku (np. ogólna jakość widzenia, widzenie peryferyjne, percepcja głębi, funkcjonowanie mięśni odpowiedzialnych za ruch gałek ocznych, ciśnienie wewnątrzgałkowe itp.

- badanie zakończy wypisaniem recepty na okulary (ten element nie jest obowiązkowy).

3. A TERAZ POMÓWMY O DOPASOWANIU SOCZEWEK

Ponieważ gałki oczne mają różne wymiary i kształty, konieczne jest precyzyjne dopasowanie odpowiednich soczewek kontaktowych. W tym celu Specjalista:

  • wykona pomiary gałek ocznych oraz ich powierzchni – zmierzy promień krzywizny oraz inne parametry mające wpływ na dopasowanie soczewek.
  • zapyta Cię również, czy Twoje oczy mają tendencję do wysychania (stopień wysychania oczu jest niezwykle ważnym czynnikiem w ustalaniu, jaki rodzaj soczewek kontaktowych będzie dla Ciebie odpowiedni).
  • zbada rogówkę oka aby sprawdzić, czy możesz bez przeszkód nosić soczewki kontaktowe.

Kolejny krok to założenie próbnych soczewek kontaktowych – dzięki temu Specjalista będzie mógł się przekonać o poprawności dopasowania soczewek. „Ułożenie się” soczewek na oczach zabiera trochę czasu, w związku z tym po ich założeniu zostaniesz poproszony o odczekanie kilku minut zanim. Może się zdarzyć, że będziesz musiał przymierzyć więcej niż jedną parę, zanim zostanie dobrana ta odpowiednia – nie zawsze w ramach jednej wizyty. Gdy specjalista stwierdzi, że soczewki są właściwie dopasowane, nie powodują dyskomfortu i zapewniają Ci dobre widzenie, będziesz gotowy, aby nauczyć się, je pielęgnować.

4. PRZEJDŹMY DO KWESTII UŻYTKOWANIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Zakładanie i zdejmowanie soczewek jest bardzo łatwe. Zdecydowana większość osób nie ma z tym najmniejszego problemu. W ciągu tygodnia powinieneś opanować tą umiejętność. Podczas badania nauczy Cię, jak należy obchodzić się z soczewkami kontaktowymi oraz jak je pielęgnować. W ramach wizyty otrzymasz od Nas Instrukcję Pacjenta jak posługiwać się i jak dbać o soczewki kontaktowe, tak

abyś w razie potrzeby mógł do niej zajrzeć, soczewki próbne oraz kartę z wyznaczonymi podczas badania parametrami. Pamiętaj, jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania – możesz do Nas zadzwonić.

5. BARDZO WAŻNE - WIZYTA KONTROLNA

Po dopasowaniu soczewek koniecznie umów się na wizytę kontrolną, podczas której Specjalista sprawdzi, czy soczewki nadal dobrze się układają, czy dobrze w nich widzisz oraz czy nie odczuwasz dyskomfortu i suchości oczu zwłaszcza pod koniec dnia podczas ich noszenia. Pamiętaj, aby specjalistę odwiedzić min. Raz w roku – zaplanuj sobie zatem kiedy ponownie Nas odwiedzisz. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zmiany w jakości widzenia albo w obrębie oczu, niezwłocznie skontaktuj się ze Specjalistą.