loadingimg

Wczytuję dane...

Subskrypcja

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:

Wypełnij ankietę!

Wypełnij ankietę!

Pomagamy

TęczaAkcja Okuliści dla Afryki

Bestsellery

ETUI/Futerał do okularów
Cena:9,90 PLN
Wysyłka gratis! przy zamówieniu powyżej 161 zł
,,Okuliści dla Afryki”

Akcja "Okuliści dla Afryki” – badamy wzrok dzieci w Afryce

Wyjątkowa inicjatywa Kliniki Okulus z Bielska-Białej, która została wsparta przez Fundację Dzieci Afryki i Redemptoris Missio, które od lat pomagają mieszkańcom Afryki m.in. poprzez wspieranie pracy polskich misjonarzy.

Podczas pierwszej wyprawy zorganizowanej w ramach akcji:

  • przebadałano wzrok 1700 dzieci i ponad 100 osób dorosłych.
  • Badania odbywały się w biednych i słabo zurbanizowanych regionach kraju, gdzie nie ma praktycznie żadnego dostępu do badań okulistycznych.
  • "Okuliści dla Afryki” wyleczyli także wiele chorób oczu, z którymi spotkali się na miejscu.
  • Przygotowano okulary korekcyjne dla wszystkich dzieci i dorosłych z wadami wzroku, które następnie przesłano do Kamerun
  • dostarczono sprzęt okulistyczny w misji w Nguelemendouka, m.in. kasetę szkieł próbnych, tablice do badania ostrości, oprawy próbne do doboru okularów, oftalmoskop bezpośredni, ręczną lampę szczelinową. Dzięki temu polskie misjonarki i miejscowa pielęgniarka mogą także przeprowadzać badania.

Akcja "Okuliści dla Afryki” spotkała się z bardzo pozytywną reakcją mieszkańców Kamerunu i darczyńców inicjatywy. W tej chwili planowany jest kolejny wyjazdu do Kamerunu, Ghany lub Burundi.

TERAZ I TY MOŻESZ POMÓC! Przynieś swoje stare oprawki a otrzymasz 30 % rabatu na nowe okulary!

W marcu rozpoczynamy akcję zbierania niepotrzebnych okularów dla mieszkańców Afryki. Jak możesz pomóc?

  • masz niepotrzebne oprawki/okulary korekcyjne do patrzenia na bliską odległość?
  • masz niepotrzebne okulary przeciwsłoneczne?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi TAK - zachęcamy Cię do oddawania niepotrzebnych okularów. Po co mają leżeć w szufladzie, jak mogą zmienić czyjeś życie na lepsze?

Dla przeciętnego Afrykańczyka wygląd okularów nie ma znaczenia, dlatego szkła z Polski spokojnie posłużą im jeszcze dobrych kilka lat, a nawet dłużej -  mówi dr Iwona Filipecka, która w ubiegłym roku przebadała wzrok 1700 dzieci w Kamerunie. - Niestety koszt takich okularów jest wydatkiem, na jaki większość Kameruńczyków nie może sobie pozwolić. Jeżeli brakuje na jedzenie i inne podstawowe rzeczy, to mało kto zdecyduje się na zakup okularów, a przecież wiele z tych osób też pracuje: szyje, haftuje, gotuje, rzeźbi itd. Jak wykonywać tego rodzaju prace, gdy źle się widzi? Problemem jest także brak dostępu do jakichkolwiek badań widzenia w wielu regionach kraju" 


Okulary można dostarczyć:

  • bezpośredniodo Salonu Optycznego w Katowicach przy ul. 3 Maja 14/1a
  • lub przesłać na adres Platinum Group Sp. z o.o., ul. Południowa 30, 43-190 Mikołów